Спогади

Сергій Старчевський

***
Сергій Старчевський
Сергій Старчевський

Я народився у Новограді у 1967 році. Мої батьки: мама – Старчевська Тетяна Петрівна, пенсіонерка, працювала директором Красилівської школи (до 1973 року), потім вчителем СШ №3, педагогічний стаж 45 років, батько – Старчевський Гаррі Аркадійович, інженер-конструктор заводу сільгоспмашин, а з 1977 року – головний механік та інженер-наладчик пуско-налагоджувального управління (пусконаладка, розташовувалося біля ремзаводу).

Навчався я у СШ №3.

У 1984 році поїхав на навчання до Києва, де й залишився.

Я переглянув галерею зображень. Багато зібрали, але все ж таки, дещо поки що знайти не змогли. Є прогалини в історії міста.

Зокрема, це стосується промисловості та культурного життя. А зараз по порядку:

1. На початку 70-х років Новоград-Волинський мав свій симфонічний оркестр!!! Даний симфонічний оркестр включав у себе повний склад як струнної, так і духової груп. А це приблизно 120-140 чоловік. На сьогодні не кожний обласний центр України може собі таке дозволити. Базувався оркестр на заводі сільгоспмашин. Не можу стверджувати, що до його складу входили виключно працівники заводу. Диригентом даного оркестру був мій батько. Також, додатково, на базі оркестру був створений ансамбль народних духових інструментів. У 1977 чи 1978 року ансамбль брав участь у всесоюзному огляді народних колективів, де зайняв одне з перших місць. Запис виступу ансамблю проводився у м. Київ, а потім транслювався по Центральному телебаченню.

2. У Новограді було декілька духових оркестрів. Зокрема, достатньо великі духові оркестри мали: машзавод, меблева фабрика, рем завод. Окремо на міських заходах виступав дитячий духовий оркестр музикальної школи (я в ньому грав, у нас навіть була спеціальна гусарська форма).

3. У 1977 році у Новограді було створено ХБМПНУ (Харківське? Будівельно-Монтажне Пуско-Налагоджувальне Управління), яке очолював Симонян Петро (здається). Це було унікальне підприємство. Його унікальність полягала у виконанні нестандартних робіт, введенню в експлуатацію різноманітних об’єктів. Ще однією унікальною задачею даного підприємства було проведення робіт щодо контролю якості зварювальних швів (ультразвукове та рентгенологічне сканування швів). Такі роботи в Україні більш ніхто не виконував. А потрібні вони були всюди. Зварювальні шви необхідно було контролювати перед пуском промислових парових котлів, перед введенням в експлуатацію баштових кранів. Виконанням цих задач займався мій батько. Спочатку сам, а потім разом зі своїм напарником Пивоваром Михайлом Миколайовичем. Навіть контроль зварних швів пішохідного мосту через Случ виконувався ними.