Зал 5. Кабінет

Експозиція цієї кімнати розповідає про діяльність Петра Антоновича і Ольги Петрівни Косачів у Новограді-Волинському.

1866 року Петро Косач був відряджений з Києва для виконання обов’язків голови Новоград-Волинського (Звягельського) з’їзду мирових посередників. Ольга Косач (Олена Пчілка) займалася науково-етнографічною, літературно-педагогічною та громадською діяльністю.

На старовинному столі представлено копії справ із підписом Петра Косача, передані з Державного архіву Житомирської області. Над ним — копія фото «Оточення сім’ї Косачів», зроблене у 1870-х рр. у Звягелі.

Експонується літературна спадщина Олени Пчілки. На письмовому бюро — ксерокопія її рукопису «Волинських спогадів», переписана рукою М. В. Кривинюка.

На чільному місці розміщено збірку «Українські узори» (Київ, 1927), куди увійшли орнаменти, зібрані Оленою Пчілкою на Звягельщині. За мотивами збірки виготовлено фрагменти вишивок.

На стіні — фото шістьох дітей Косачів. Одним із найцікавіших експонатів є іграшковий сервіз, який належав сім’ї Косачів. Ізидора Косач-Борисова привезла його у США із Європи.

У шафі експонується багатотомне видання енциклопедичного словника Брокгауза і Єфрона 1890–1907 рр.

Інтер’єр робочого кабінету доповнюють картини худ. Ю. Каргаполова «Будинок в с. Жабориця — місце відпочинку Лесі Українки в дитячі роки» і «Річка Случ», написані у 1970 році.


1 / 10
Зал 5: експозиція
2 / 10
Зал 5: експозиція
3 / 10
Зал 5: експозиція
4 / 10
Праці Олени Пчілки
5 / 10
Енциклопедичний словник Брокгауза і Єфрона
6 / 10
Іграшковий сервіз
7 / 10
Фото шістьох дітей Косачів
8 / 10
О.П.Косач «Українські узори» (Київ, 1927 р.)
9 / 10
Зал 5: експозиція
10 / 10
Зал 5: перехід у Зал 6