Зал 6. Кімната реліквій

В останній кімнаті меморіального будинку експонуються реліквії родини Драгоманових-Косачів та її оточення.

Серед них — портрет Михайла Драгоманова у рамі (ХХ ст.), переданій Костянтином Петровим з родини Лесі Українки. Картину прикрашає рушник, вишитий гуртом українок з Чернігівщини, з присвятою: «Борцю за волю і освіту українського народу Михайлу Петровичу Драгоманову. Коли битись, то не миритись». Передала його Валентина Лейко з Вінниччини.

На етажерці — книги «Итоги науки» і багатотомні видання творів Лесі Українки, які належали родині Косачів.

На стіні експонуються фото родичів Лесі Українки — Ізидори Косач-Борисової, Ольги Борисової-Сергіїв, Ольги Петрової, Ніни Косач (в одруженні — Альбертус); друзів родини — подружжя Немоловських. Фото Ізидори Петрівни подароване 1941 року директору школи №1 Б. Станевичу з написом: «На спомин перебування у сестер Лесі Українки».

На манекені представлено сорочку, яку привезла в подарунок музею із США О. Петрова. Її вишила Ізидора Косач-Борисова.

Племінниця лікаря П. Немоловського Алла Гарус передала крісло з його кабінету і аптечну шафу. У шафі експонуються дерев’яна шкатулка Олени Пчілки, шкатулка для листів, мушля, жіноче портмоне, статуетка «Лось», супниця, карафочки для ліків, бронзовий підсвічник та ін.

На столі лежать фотоальбом «Виды Крыма» і альбом з листівками «Лев Николаевич Толстой». Між ними — фото внучатої племінниці Лесі Українки Ольги Петрової 1948 року у бронзовій рамці.

В експозиції — картина племінниці О. Сергіїв «Краєвид з річкою» (США, поч. 1980-х років).


1 / 9
Зал 6: експозиція
2 / 9
Рушник «Якщо битись, то не миритись»
3 / 9
Зал 6: експозиція
4 / 9
Зал 6: експозиція
5 / 9
Експонати в аптечній шафі
6 / 9
Супниця
7 / 9
Дзеркало
8 / 9
Зал 6: експозиція
9 / 9
Зал 6: експозиція