Віктор Ваховський,
голова міської асоціації краєзнавців

Загальноміські заходи

Будинок культури ім. Щорса під час проходження
радянсько-чехословацької естафети дружби. Фото 1962 року
Будинок культури ім. Щорса під час проходження радянсько-чехословацької естафети дружби. Фото 1962 року

У середині травня 1961 року відбулася зустріч з письменниками і поетами — співпрацівниками журналу «Перець».

12 січня 1964 року в Будинку культури ім. Щорса вперше відбулася урочиста реєстрація 5 шлюбів за новим ритуалом. З цього дня народження нової сім’ї реєструвалося таким чином двічі на місяць.

2 травня 1966 року колективи промислових підприємств та установ нашого міста організовано виїхали на маївку до Іванівського лісу. Грали оркестри, лунали гучні та веселі пісні. Проводились ігри. Масове гуляння тривало до самого вечора.

8–9 травня 1966 року група молодих активістів міста на прикрашених прапорами і транспарантами машинах їздила до Бреста за маршрутом Новоград-Волинський — Рівне — Цумань — Луцьк — Ковель — Брест. У Рівному відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника загиблим у війні, в Луцьку — урочиста зустріч на стадіоні.

Борис Тен. Фото 1930-х років
Борис Тен. Фото 1930-х років

У рамках тижня української науки, літератури і мистецтва у перших числах червня 1968 році у місті і районі перебували депутат Верховної Ради СРСР український поет-сатирик Степан Іванович Олійник, письменник-перекладач Микола Васильович Хомичевський (Борис Тен), доктор хімічних наук, професор та завідувач відділу інституту колоїдної хімії і хімії води АН УРСР заступник начальника науково-організаційного відділу Президії АН УРСР Микола Миколайович Круглицький. Вони відвідали машинобудівний завод та літературно-меморіальний музей Лесі Українки.

Осіпова Марія Борисівна
Осіпова Марія Борисівна
Григол Абашідзе. Фото 1939 року
Григол Абашідзе. Фото 1939 року

У рамках днів Білорусі на Житомирщині в Новограді-Волинському і районі на початку березня 1969 року перебувала делегація у складі директора інституту історії партії при ЦК КП Білорусі, доктора історичних наук Іларіона Мефодійовича Ігнатенко, Героя Радянського Союзу — колишньої партизанки-розвідниці Марії Борисівни Осипової, розточувальника Мінського заводу автоматичних ліній, Героя Соціалістичної Праці Олександра Микитовича Витешкевича.

У травні 1969 року у Новограді-Волинському перебував з візитом перший секретар Спілки письменників Грузії Григол Абашідзе.

 

Джерело: Ваховський В. Соціалістичне будівництво у Новограді-Волинському / Віктор Ваховський // Новоград-Волинський. Історія міста. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2010. — С. 435–611.
Ілюстрації: Фотографії Бориса Тена, Григола Абашідзе — Wikipedia; фотографія М.Б.Осіпової — сайт «Герои страны» (www.warheroes.ru)