Віктор Ваховський,
голова міської асоціації краєзнавців

Загальні відомості

У 1950-ті роки в країні відбулося декілька подій, що кардинально змінили долю людей — зміна персоналій у державній владі: смерть І. В. Сталіна, прихід до влади М. С. Хрущова, прорив Радянського Союзу до космосу. Декілька разів відбулося зниження цін на товари широкого вжитку і продукти харчування та грошова реформа 1961 року, яка готувалася у 1960 році. Новоград-Волинський не стояв осторонь цих процесів.

З 1 квітня 1953 року державні роздрібні ціни на продовольчі і промислові товари були знижені у таких розмірах: крупи і бобові, цукор-пісок і рафінад — на 10%, м’ясо і м’ясопродукти — на 15%, риба і риботовари — на 10%, овочі — на 50%. Державні роздрібні ціни на окремі товари народного споживання знижалися ще у квітні 1957 та січні 1958 років

Вулиця Леніна (колишня Корецька, нині — Шевченка). Фото 1955 року
Вулиця Леніна (колишня Корецька, нині — Шевченка). Фото 1955 року

У 1950-ті роки у Новограді-Волинському відбулося покращення економічного та соціального стану. З 1952 року суттєво поліпшилась робота промисловості та сільського господарства. У 1953 році проводилася величезна робота з упорядкування, обміру, обліку і використання міських земель. Виконавчому комітету надано приміщення на вул. Леніна, 22.

На відзначення 50-річчя Міжнародного жіночого дня, за досягнення високих показників у праці і плодотворну діяльність, Президія Верховної Ради СРСР указом від 7 березня 1960 року нагородила: орденом Леніна Пахомову Марію Макарівну — формувальницю Новоград-Волинського машинобудівного заводу ім. Сталіна та орденом «Знак Пошани» Назаренко Любов Іванівну — заступника голови виконкому Новоград-Волинської міської Ради депутатів трудящих.

Джерело: Ваховський В. Соціалістичне будівництво у Новограді-Волинському / Віктор Ваховський // Новоград-Волинський. Історія міста. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2010. — С. 435–611.