Віктор Ваховський,
голова міської асоціації краєзнавців

Громадське життя

У липні 1956 року 76 молодих ентузіастів — юнаків та дівчат виявили бажання за комсомольськими путівками поїхати на цілинні землі — збирати урожай. Молодь Новограда-Волинського і району брала активну участь не лише «у піднятті цілинних земель», але і в інших загальнодержавних кампаніях. Вони будували канал Північний Донець — Донецьк, шахту «Житомирська-Комсомольська», інші новобудови 6-ї п’ятирічки. Лише на будівництво шахти «Житомирська-Комсомольська» в Донбас 1957 року виїхало 52 юнаків і дівчат.

30 вересня 1956 року через місто пройшов мотопробіг Варшава-Київ, який проводився у рамках місячника радянсько-польської дружби. 24 липня 1957 року Новоград-Волинський відвідали юні туристи Купавинської середньої школи № 22 Московської області. За завданням Центрального музею Радянської Армії учні пройшли шляхом Першої Кінної армії для збору історичних матеріалів. До складу експедиції увійшло 25 учнів 8–10 класів.

Вулиця Леніна (нині Шевченка). Фото 1950-х років
Вулиця Леніна (нині Шевченка). Фото 1950-х років

Наприкінці червня 1960 року сотні жителів зібралися на вечір-зустріч, присвячений дружбі народів, у якому взяли участь представник багатомільйонного китайського народу Чжан-Січень — студентка Київського політехнічного інституту, Гнуей-Май з Демократичної Республіки В’єтнам, який боровся в рядах Народної армії опору, Гнат Світальський з Польської Народної Республіки і Берта Міклаш з Угорської Народної Республіки.

В рамках місячника чехословацько-радянської дружби 9 листопада 1960 року з Москви вирушила в путь мотоциклетна естафета Москва — Прага, , яка 21 листопада прибула до Новограда-Волинського. Учасників тепло зустріли городяни.

Джерело: Ваховський В. Соціалістичне будівництво у Новограді-Волинському / Віктор Ваховський // Новоград-Волинський. Історія міста. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2010. — С. 435–611.